Komik · 9 Ocak 2021

Açık lise ile açık fakülte adayları farkı

Geçen ay açık öğretim lisesi ve açık öğretim fakültesi sınavları vardı. Her ikisinde de salon başkanı ve gözetmen olarak görev aldım. İki sınav arasındaki öğrenci profilleri:

1) Açık öğretim lise sınavlarına katılanların neredeyse %80’i başörtülü kızlardan oluşuyor. Açık öğretim fakültesi sınavlarına katılanların ise çoğunluğu erkek, kızların ise genelde başı açık.

2) Açık öğretim lisesi sınavlarına gelen kızlar inanılmaz abartılı makyajlılar, açık öğretim fakülte sınavındaki kızların ise çoğu makyajsız. 3) Açık öğretim lisesine gelen kızların çoğu topuklu ayakkabı giyip koridorları inletiyor, açık öğretim fakültesi sınavına gelenler ise genelde kot pantolon ve spor ayakkabı tercih ediyor.

4) Açık öğretim lisesi adaylarının çoğunluğu öğretmenlerden ya da çevreden kopya beklentisi içine giriyor, açık öğretim fakültesi sınavına gelenler ise daha bilinçli olup bu tür eğilimler göstermiyorlar.

5) Açık öğretim lisesi adaylarından erkekler genelde esnaf, kızlar ise ev kızı. Açık öğretim fakültesi adayları ise genelde ikinci üniversiteyi okuyan ve bir yerlerde çalışan kişiler.

6) Açık öğretim lisesi adaylarında genelde sınav evrakları eksiktir. Açık öğretim fakültesi adayları ise yılların verdiği tecrübeyle tedbirlidirler ve kolay kolay evrak veya kimlik eksikliği sorunu yaşamıyorlar.

Yazan: İtiraf

Özel Mesaj Gönder (Giriş yapman gerekli)

Giriş/Kayıt